Veli GirişiKimler Online

Şu anda 4 konuk çevrimiçi

Anket

Bizi Nereden Buldunuz?
 
PDF Yazdır e-Posta

0 - 6 yaş arası bilim adamlarının belirttiğine göre kişiliğin şekillendiği en önemli zamanlardır. Bu dönem içinde çocuk geleceğini şekillendirmeye toplumun hangi noktasında olacağını belirler. Bu dönemini verimli, eğitimli ve bilinçli eğlenceli geçiren çocuk gelecekte sağlıklı bir birey olmaya adım atar. Özel Ecemiş Masal Evi Anaokulu'nun kurucusu Reyhan Ecemiş Uluocak'ın en temel amacı Türkiye'de sağlıklı bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır.

Bu nedenle Ecemiş Masal Evi'nde hedefi; yediği sağlıklı besinden oynadığı oyuna kadar, giydiği, ilgilendiği tekstil ve oyuncaktan, okuduğu kitaba kadar çocuklara bir yön tayin etmek hedefe yöneltmek, gelecekte çocukların kötü alışkanlıklardan uzak, salim, dingin, mutlu ve başarılı bireyler olmasını sağlamak, bulunduğu aile çevresinden yaşadığı sosyal çevreye kadar etrafıyla barışık çevresiyle entegre ve lider ruhlu bir neslin oluşmasına katkıda bulunmak ve bu konuda bir değer yaratmaktır.

Çocuklarımızın kişiliğinin gelişmesinde ve eğitiminde çok önemli olan bu dönemde, çocukların çevresindeki olayları en iyi algılayıp öğrendikleri bu süreçte onların gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygun, zengin, uyarıcı çevre olanaklarını sağlayan, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönlerden gelişimlerini destekleyen, ilköğretime hazırlayan kaliteli bir program sunulmaktayız. Faal öğrenmeyi temel alan çocuk merkezli bir program uyguluyoruz. Okul öncesi eğitiminin, yaşamın temelini oluşturduğunu ve her çocuğun farklı bir birey olduğunu düşünerek sevgi, güven, sabır ve özveri ortamı içerisinde öğrencilerimize eğitim veriyoruz.

Bu eğitim programımızla okul öncesi eğitiminden hedeflediğimiz neler?
Bizim okul öncesi eğitimimizde hedeflediğimiz; iş birliği yapabilen, araştıran, gözlemci, paylaşımcı, yardımsever, bağımsızlık duygusu gelişmiş, özgüvenli, sorumluluk sahibi, iç denetimi olan, başladığı bir işi sonuçlandırabilen, kendisine ve çevresine değer veren ve kendisini ifade edebilen çocuklar yetiştirmektir.

Çocuklarımızın psikolojik gelişimleri yani sosyal, duygusal, kişisel ve davranışsal gelişimleri günlük yuva ortamında yakından takip edilir. Çocuk doğal ortamında; oyun oynarken, uyurken, yemek yerken izlendiği için rahat gözlem yapılabilir; bu sayede çocukların, en az fiziksel gelişimleri kadar önemli olan psikolojik gelişimleri de düzenli olarak kontrol edilir.

www.bakirkoyanaokulu.com

bakırköy anaokulu, bakırköyde anaokulu, bakırköy anaokulu tavsiye

 

ŞUBAT

05.02.2010 EFE ERTÜRK

20.02.2009 KAYRA DERE

 

 

 


Duyuru

Duyuru3

Bizi facebook sayfamızdan
güncel fotoğraflar ile
takip edebilirsiniz. www.facebook.com/EcemisMasalEviAnaokulu

Duyuru2

20.02.2014 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 16:00'DA KELEBEK SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN KAYRA DERE'NİN DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ VAR!!!

Duyuru1

05.02.2014 ÇARŞAMBA GÜNÜ YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ'NDE "CAILLOU MÜZİKALİ"NE GİDİYORUZ.

Çocuklarımız

Ecemis Masalevi Anaokulu © 2014
web tasarım